Meditačné cvičenia

Meditačné cvičenia sú iba návrhy na konkrétne činnosti, ktoré nám majú pomôcť urobiť prvý krok alebo naznačiť smer, akým sa môžeme vydať. Všetko ostatné je na nás. Meditácia je intímna záležitosť a musíme sa vedieť veľmi hlboko ponoriť do seba, pretože až na dne vlastného vnútra je reálna cesta k ostatným bytostiam. Sú aj vedené meditácie, ale vnímavý človek pochopí, že vedúci meditáciu nemá úmysel manipulovať, ale skôr nám podať pomocnú ruku pri prvých krôčkoch. Hneď, ako nadobudneme istotu nás púšťa samých. Komu by sa malo najlepšie orientovať v našom vnútri, ak nie len nám?

Uvedené tri fázy meditácií sú počiatočnými fázami umenia sústrediť sa. Počas týchto fáz je príjemné mať konkrétne návody, ako to dosiahnuť. Nebojme sa aj s týmito návodmi experimentovať a nechajme sa viesť vlastným citom pre správnosť.  Po osvojení si "meditačnej zručnosti" nastupuje rozvoj našich vlastných duchovných kvalít, ale o tom asi predsa len v inej rubrike :-)

Pokiaľ Vám text nestačí alebo neobsahuje to, čím prechádzate, veľmi nás poteší, ak sa nám ozvete telefonicky alebo e-mailom podľa informácií v rubrike "Kontakt". Tešíme sa na Vaše otázky a pripomienky. Tie, ktoré môžu byť prínosom pre viacerých, uverejníme v rubrike "Meditačná poradňa".

Tiež sa radi stretneme aj osobne. Pokiaľ je z Vašej strany záujem o spoločné meditačné cvičenie v akejkoľvek fáze, prosím pošlite nám e-mailom Vaše kontaktné informácie. Na základe prijatých návrhov posúdime akú formu osobného stretnutia zvolíme a dáme Vám spätnú väzbu.

 

Držíme palce a prajeme veľa odvahy a trpezlivosti na ceste mimo systém do sveta slobodnej vôle!